There are no translations available.

There are no translations available.

Рушниці Fausti Stefano: 
Збіг бажань і можливостей.


Італійська збройова промисловість переживає бум, плоди якого досягають навіть України. За минуле десятиліття випуск спортивної і мисливської зброї в Італії стабільно зростає на 7-8 % у рік. В середньому в рік випробуванню піддаються понад 100 тисяч бокфлінтів і стільки ж «горизонталок», понад 250 тисяч самозарядних рушниць. 
Можливості збройової індустрії Італії утворювані поєднанням сучасних технологій і висококваліфікованої ручної праці воістину безмежні. Відносна дешевизна праці в Італії дозволяє при тих же технологіях виробляти рушниці в два рази дешевше, ніж в Германії. Саме італійці поставили на потік виготовлення якісних рушниць, зробили їх доступними рядовому споживачеві. 
Зростання виробництва забезпечується потребами американського і світового ринків. В середньому 70 % експорту італійської зброї доводиться на США. За минуле десятиліття помітно посилилися позиції італійської зброї на ринках країн-спадкоємиць СРСР. Італійські зброярі успішно освоюють Український ринок. Сьогодні італійські рушниці, включаючи і ліцензійні вироби турецького виробництва, є найбільш пропонованими на вітчизняному ринку. 
Вимоги американських, а з недавніх пір і Українських, споживачів багато в чому визначають подобу сучасної італійської зброї. Розглянемо як приклад рушниці фірми Faust Stefano. Виробництво зброї було почате Стефано Фаусті в 1948 р.

 

В даний час родинне підприємство очолюють його дочки Олена, Джованна і Барбара.


Із самого початку виробництво рушниць Fausti Stefano придбало експортну спрямованість. Сьогодні асортимент фірми включає моделі рушниць від найекономічніших до сповна ексклюзивних виробів. Всі вони виготовлені з високоякісних матеріалів за сучасною технологією. Почнемо з найбільш популярних на українському ринку бокфлинтов. У рушницях Fausti Stefano з вертикальним розташуванням блоку стволів використовуються два способи замикання. 
В особі моделі Elegant споживач отримує чистий бокфлинт. Підстволові крюки відсутні в принципі, шарніри розміщені на рівні нижнього ствола. Замикання виробляється за зразком модифікованого затвора Керстена. Відсутність громіздких виступів під болт Грінера, замість якого використовується насовувана планка, робить заряджання куди комфортнішим і спрощує виробництво. Виступи є частиною муфти-моноблоку і не заважають вставлять/виймати патрони. 
Таке саме замикання використане в спортивній рушниці Bertta DT 10. Досвід експлуатації даної моделі свідчить про його виняткову живучість, якщо слідувати нехитрому правилу. Оскільки виступи налягають на щиток колодки – ніколи не «схлопуйте» рушницю, як звиклися робити вітчизняні мисливці. Вживайте для замикання ключ!
Найширше в сучасних бокфлинтах застосовується замикання поперечною планкою, що бере свій початок в затворі Браунінга. У рушницях Fausti Stefano модельних рядів Albion, Sovrano використаний затвор Four Locks, що є подальшим розвитком даного принципу. Конічна форма замкової планки сприяє тому що в процесі експлуатації затвор самоуплотнюється. При подальшому зносі поверхонь, про причини якого нижча, щільність замикання легко відновлюється заміною цапф в колодці. Затвор Four Locks з успіхом використовується в рушницях високого класу Rizzini. У рушницях Fausti Stefano його застосовують з 1999 р. після альянсу з сімейством Rizzini.
У бокфлинтах використовуються замки типа «блитц» із спіральними бойовими пружинами. Спусковий механізм з одним або двома спусковими гачками. 
Рушниці Fausti Stefano з горизонтальним блоком стволів мають класичний англійський подвійний затвор Перде, замки – Енсон-Ділей. Скріплення стволів у всіх рушницях виробляється муфтою-моноблоком. 
При високій базовій якості заготовок основним критерієм, що визначає ціну зброї є трудовитрати. У найбільш економічних моделях на поверхнях муфти-моноблокк залишені сліди фрези і помітні подряпини довкола шарнірів, що виглядає досить недбало порівняно з поліровкою «риб'ячою лускою» в рушницях дорожчих моделей. Проте, саме поліровка поверхонь стволів і колодки, що сполучаються і налягають, складає основну об'єктивну причину зростання ціни рушниць. Розглянемо технічну необхідність такої поліровки. 
З точки зору живучості (довговічності) рушниці зазор між казенним зрізом стволів і лобом щитка, також – між подушками майданчиків стволів і подушками колодок повинен складати не більше 0,04 мм. Слід розуміти, що навіть якщо нова рушниця і закривається з натягом, його налягаючі поверхні все одно є нерівними і стикаються більшою або меншою – в залежності, від якості підгонки, кількістю ділянок поверхні («крапок»). Тому, в міру експлуатації, коли нерівності стираються тертям один об одну, рушниця поступово розхитується. Тоді зусилля закриття відновлюється заміною цапф.
Проте, просто відполірувати дотичні поверхні серійних рушниць аби забезпечити щільнішу посадку не можна, оскільки від цього зазор між ним лише збільшиться. Раніше, при системі граничних допусків і посадок і ручній збірці зброї, якість серійних рушниць залежала від того з якими допусками: плюсовими або мінусовими, попадуться деталі. Досягнення бажаної щільності посадки стало можливим при сучасних технологіях. Вже на етапі виготовлення колодок і муфт-моноблоків на автоматизованих верстатах з ЧПУ, в програму закладаються точні допуску, забезпечуючи тривалу експлуатацію зброї.
У рушницях ручної штучної збірки чистота робочих поверхонь може складати 0,001 мм. Вірною ознакою точності збірки є те, як тонко крапля мастила роздавлюється налягаючими поверхнями. Велика кількість мастила на вузлах замикання завжди свідчить про погану підгонку деталей, воно повинне видавлюватися. При сучасних технологіях виготовлення така чистота, наприклад, в рушницях Caesar Guerini, або тих же Fausti Stefano, але вищого класу, досягається в три етапи поліровки: машинною, ручною і знову машинною. Природно, вартість роботи закладається в ціну, яка буде відчутно вища. 
Стволи рушниць Fausti Stefano 12 калібру мають дійсний діаметр провідної частини 18,6 мм, звичайний для сучасних рушниць. Такі стволи розраховані на постійне використання патронів споряджених пластиковими пижами-концентраторами. Зброя калібру 12/76 призначено для стрілянини патронами спорядженими сталевим дробом, широко використовуваним для полювання на водоплавну дичину в США і низці європейських країн. Бій зброї сповна стандартний і відповідає дульним звуженням. Якість зведення блоку стволів також стандартна, центри осипів сходяться на дистанції 35-40 м.
Особливість рушниць Fausti Stefano складає розмір ложі. В більшості випадків рушниці розраховані на високих стрільців масивної статури. Позначається орієнтація переважно на американський ринок і властиву американцям акселерацію.
Обробка рушниць Fausti Stefano відповідає сучасному італійському стилю. Чим вище клас виконання зброї, тим більше художньою є і його обробка. У вищому ціновому класі пропонуються сповна ексклюзивні авторські роботи. 
Відповідально не можна сказати, що рушниці Fausti Stefano кращі, або гірше інших і чим саме. При всій різниці своїх думок експерти одностайні в тому, що об'єктивна оцінка якості рушниці, на відміну від карабіна, неможлива в принципі. Критерії відсутні. Аби вибрати рушницю по собі треба його вибирати. Рушниці Fausti Stefano, представлені в магазині “П'ята стража”, пропонують всі можливості для такого вибору. 
Дивитеся, пробуйте, порівнюйте. Висловлюйте свою думку – будемо раді. Магазин “П'ята стража” (Київ, вул. Нагорная 6/3, тіл. 483-97-20, 501-69-28) завжди до ваших послуг.

В'ячеслав Артеменко

Банер
Банер

Каталог товарів


Список всіх товарів


Розширений пошук